O nas

Kawa Speciality

pukawka1Jesteśmy kawiarnią serwującym kawę speciality – to znaczy kawę której jakość jest monitorowana i oceniana na każdym etapie od plantacji aż po palarnię. Nasza kawa to zawsze 100% arabica pochodząca ze starannie wyselekcjonowanych plantacji. Zarówno specjaliści jakości sprawdzający jakość ziarna kawy (tzw. Quality Graderzy) zrzeszeni w Speciality Coffee Assosiation of Europe oraz Speciality Coffee Assosiation of America jak i roasterzy (zajmujący się wypalaniem kawy) to osoby z którymi jesteśmy w stałym kontakcie i którzy są gwarantem, że serwowana przez nas kawa ani nas ani naszych Gości nie zawiedzie.
Więcej na ten temat można znaleźć na blogu: http://www.nomilk-nosugar.com/2012/02/speciality-coffee-kawa-wysokiej-jakosci.html

 

 

Dlaczego Pukawka?

pukawka2Tworząc naszą kawiarnię chcieliśmy stworzyć miejsce z duszą. Szukając idei, która oprócz zapachu kawy unosiłaby się nad tym miejscem, natrafiliśmy na historię szwedzkiego artysty – Carla Fredrika Reuterswärda, który nie mogąc pogodzić się z bezsensownym zabójstwem swojego przyjaciela, postanowił stworzyć rzeźbę, która manifestowałaby sprzeciw wobec przemocy. Tak powstała pierwsza rzeźba zawiązanego rewolweru, był rok 1980 a tragicznie zastrzelonym przyjacielem był John Lennon. Od tamtego czasu rzeźby zaczęły powstawać na całym świecie. Najsłynniejsza z nich stoi przed gmachem ONZ w Nowym Jorku a najsłynniejsze jej zdjęcie zdobi jedną ze ścian w Pukawce.

Dlatego oprócz kawki, Pukawka zaprasza na rozmowę, na kompromis, na chwilę z zawiązanym rewolwerem. Bo jedyną rzeczą w której nie uznajemy kompromisów, jest jakość naszej kawy.